2012-10-10 09:43:38• hírek • Kocsis Zoltán

Ritkán látható sarkazásos gól a portugál derbin

A portugál labdarúgó élvonal legutóbbi, 6. fordulójában az ország történelmének egyik legnagyobb tradícióval rendelkező rangadójára került sor: a 25-szörös bajnok Porto a 18-szoros bajnok Sportingot fogadta.

Az idei formák alapján a Porto volt a találkozó esélyese, ennek megfelelően már a 10. percben megszerezték a vezetést a „sárkányok". Méghozzá nem is akármilyen találattal! A 26 éves kolumbiai Jackson Martinez (teljes nevén Jackson Arley Martinez Valencia) átvette a labdát egy hosszú indítás után, megtáncoltatta azt a térdén, majd egyszerűen a kapuba sarkazta.

A találkozót mellesleg a hazaiak 2-0 arányban nyerték meg, a második gólt kék-fehérek másik kolumbiai csatára, James Rodriguez szerezte büntetőből.